Vodáci z KRK Slovan Hranice závodili v Račicích

Dalším závodem 3.-5.6.2016 pokračoval v Národním olympijském centru v Račicích Český pohár v rychlostní kanoistice mládeže. Závod byl zároveň kvalifikací pro juniory i seniory a tak v Račicích závodil kanoistický potěr i zkušení borci.   Letošní nominační závody rozhodly o obsazení 63 disciplín na mistrovství Evropy seniorů, do 23 let i juniorů, které proběhnou v červnu v Moskvě a v  červenci v bulharském Plovdivu. Závodu se zúčastnili i závodníci Klubu rychlostní kanoistiky ( KRK ) Slovan Hranice, kteří v konkurenci 35 oddílů z  celé České republiky bojovali o medaile, ale i o body do českého poháru jednotlivců a oddílů. V kategorii benjamínek na trati K2 500 m obsadila Vendula Ondrová se svou parťačkou Pavlíčkovou z Ostrožské Nové Vsi ve finále 6. místo, individuálně obsadila na trati K1 200 v semifinále 6. místo. V kategorii K1 benjamínci na trati 200 m obsadil Filip Martoch ve finále 6. místo. Mezi kanoisty se prosadil v žákovské kategorii Jiří Sedlák, který obsadil se svým parťákem Pruckem z Litovle krásné 4. místo ve finálovém závodě kategorie C2 1000 m. V individuálním závodě C1 na 200 m mu unikl postup do finále o 0,4 sekundy a obsadil v semifinále první nepostupové 4. místo. Mezi nejmladšími závodníky ročníku 2006 a mladšími závodili na trati K1 1000 m Mikuláš Ondra a Livie Martochová. Mikuláš obsadil mezi chlapci v nejvíce obsazeném závodu ( celkem závodilo 64 chlapců z celé České republiky ) celkově 43. místo, mezi stejně starými ročníku 2007 pak 9. místo. Livie dojela na 32. místě a v ročníku 2007 obsadila krásné 5. místo. Všem gratulujeme za předvedené výkony. Nyní čeká mladé vodáky z KRK Slovan Hranice účast na závodech místního významu v Přerově a v Hranicích. Pak už bude následovat příprava na vrchol sezony, kterým je mistrovství České republiky v druhé polovině července, na který se budou připravovat pod vedením trenéra Pavla Navrátila mimo jiné taky během dvoutýdenního soustředění na Slapech, na které se všichni už moc těší.

• Copyright (c) 2016 WEB DESIGN - Autor: Mgr. Jan Martoch