Vodáci KRK Slovan Hranice sbírali medaile na mistrovství ČR v kanoistice

Za účasti 731 sportovců ze 41 oddílů z celé České republiky se uskutečnilo v Národním olympijském centru vodních sportů v Račicích mistrovství České republiky v rychlostní kanoistice na krátkých tratích. Závod byl zároveň posledním ostrým testem našich olympioniků před odletem na OH v Rio de Janeiru. Olympionici potvrdili svými výkony oprávněnost svých nominací a ve svých kategoriích brali zlato. Hranice reprezentovalo i 9 závodníků z Klubu rychlostní kanoistiky Slovan Hranice. Na svůj vrchol sezony se připravovali 2 týdny pod vedením trenéra Pavla Navrátila během soustředění na Slapské přehradě. Medailových umístění dosáhli Filip Martoch a Jiří Sedlák. Martoch v kategorii K1 benjamínci 500m získal 3.místo a v závodě K1 benjamínci 200m skončil na 4.místě. Sedlák získal 3.místo v závodě C4 žáci 1000m, zároveň přidal 2 x 9.místo v závodech žáků C1 na 1000m a 200m. Vendula Ondrová obsadila v K2 benjamínky 1000m s partnerkou Pavlíčkovou 8.místo, v K1 500m 14.místo a v K1 200m 17.místo. Livie Martochová se svou partnerkou z Plzně obsadila v závodě benjamínek K2 na 1000m 21.místo a Ondrěj Sedlák s Mikulášem Ondrou v závodě benjamínků K2 na 1000m obsadili 38.místo. Závodilo i trio trenérů. Nejlepšího výsledku dosáhl Petr Berčák v kategorii veteránů K1 200m a získal 3.místo. Pavel navrátil obsadil v kategorii veteránů C1 1000m 5.místo. Tomáš Balhar obsadil 4.místo ve finále B v kategorii C1 muži 200m, když už v rozjížďce si mohl porovnat svou výkonnost s naším momentálně nejlepším kanoistou Martinem Fuksou. Všem za jejich výkony gratulujeme.

• Copyright (c) 2016 WEB DESIGN - Autor: Mgr. Jan Martoch