Mistrovství České republiky v rychlostní kanoistice na dlouhých tratích

O víkendu 22-23.4.2017 se stále marodkou sužované závodní družstvo Klubu rychlostní kanoistiky Slovan Hranice zúčastnilo prvních velkých závodů v tomto roce a to hned mistrovství České republiky na dlouhých tratích. Za proměnlivého, ale relativně příznivého, dubnového počasí se v Ústí nad Labem utkali nejmladší kategorie na tatích 2 km, od kategorie žáku se závodilo na distanci 5 km. Po dlouhé a náročné zimní přípravě to byly závody, kde si mohli i před zrakem olympionika Martina Fuksy, který opanoval svůj závod na 5 km, ověřit jak kvalitně a poctivě se připravili na novou sezonu. V nejmladší kategorii C2 benjamínků na trati 2 km získali zlatou medaili a titul mistrů ČR Ondřej Sedlák a Daniel Nagy. V kategorii C2 žáků 5 km se umístil Jiří Sedlák na 3. místě společně se svým partnerem Janem Pavlíčkem z Ostrožské Nové Vsi a v individuálním závodě C1 žáci 5 km přidal krásné 4. místo. Za zmínku stojí i krásné 6. místo, které vybojoval Filip Martoch se svým partnerem Petrem Kotkem z Přerova v kategorii K2 benjamínci 2 km. Trenér Pavel Navrátil byl spokojen i s výkony ostatních závodníků, kteří nezklamali, i když někteří na svých prvních závodech bojovali více s nervozitou než se soupeři. Všem patří velké dík a povzbuzení na další závody tentokrát na krátkých tratích již za dva týdny v Národním olympijském centru vodních sportů v Račicích.

• Copyright (c) 2016 WEB DESIGN - Autor: Mgr. Jan Martoch