1. nominační závod dospělých a Český pohár mládeže 6-8.5.2017 v Račicích

V Národním olympijském centru vodních sportů Račice, dějišti letošního světového šampionátu v rychlostní kanoistice, se uskutečnil 1. nominační závod dospělých a Český pohár mládeže. Kanoista Martin Fuksa vyhrál na prvních nominačních závodech sezony všechny své disciplíny na 200m, 500m i 1 km. Mezi kajakáři byl na tratích 500m a 1km nejrychlejší Josef Dostál a na nejkratší trati 200 m zvítězil Daniel Havel, když v těsném dojezdu porazil druhého v pořadí Jakuba Zavřela, odchovance z Hranic, o 0,11 sec. V rámci závodů českého poháru mládeže se neztratili mladí vodáci z Klubu rychlostní kanoistiky Slovan hranice. Mezi žáky si vybojoval medaile za 2 x 2.místo Jiří Sedlák v kategorii C1 500m a 1 km. S partnerem Pavlíčkem z Ostrožské Nové Vsi obsadili 3.místo na trati C2 1km. Vendula Ondrová po nemoci absolvovala své první závody a nevedla si špatně. V silné konkurenci obsadila na K1 2km 21.místo. Pochvalu za své výkony si vysloužili i benjamínci Filip Martoch, Ondřej Sedlák, Livie Martochová, Daniel Nagy, Darina Smýkalová, Mikuláš Ondra a Martina Pecharová, kteří svými výkony nezklamali a obsadili umístění ve středu startovního pole. Pro tyto mladé závodníky jsou všechna soutěžní klání hlavně sbíráním zkušeností do budoucna.

Jiří Sedlák žáci : 2.místo C1 500m, 2.místo C1 1km, 3.místo C2(Pavlíček ONV) 1km, 4.místo C1 2km

Vendula Ondrová žačky : 8.místo F3 K1 500m, 8.místo F3 K1 200m, 21.místo K1 2km

Filip Martoch bci A : 7.místo F3 K1 500m, 10.místo K2 (Šimek PRV) 1km, 23.místo K1 1km

Martina Pecharová bky A : 7.místo 500m RD, 39.místo K1 1km

Mikuláš Ondra bci C : 4.místo K1 500m RF, 33.místo K1 1km

Livie Martochová bky C : 5.místo K1500 RA, 21.místo K1 1km

Darina Smýkalová bky B : 6.místo K1 500 RD, 265.místo K1 1km,

Martochová-Smýkalová bky B+C : 14.místo K2 1km

Sedlák-Nagy bci A+B+C : 6.místo C2 1km

• Copyright (c) 2016 WEB DESIGN - Autor: Mgr. Jan Martoch