Vodáci KRK Slovan Hranice závodili v Ostrožské Nové Vsi

První aprílová sobota patřila u jezera Kunovská tabule všem sportuchtivým vodákům. Tradičního Novoveského přespoláku zařazeného do projektu ČUS "Sportuj s námi" a léta podporovaného Zlínským krajem se zúčastnili i členové Klubu rychlostní kanoistiky Slovan Hranice. Po dopoledním pádlování-úvodním dílu Velkomoravské ligy na dvou a čtyřech kilometrech za účasti 73 lodí, provázelo odpolední část nádherné počasí. Celkem 129 běžců v jednotlivých kategoriích sledovalo i povzbuzovalo nezvyklé množství přítomných, kolemjdoucích i rekreačních cyklistů. Závodníci KRK Slovan Hranice si nevedli vůbec špatně a zúročili tréninkovou dřinu zimního období. Po delší přestávce se opět mohli setkat se svými kamarády z jiných oddílů a změřit své síly na vodě i v běhu, který je hlavní vedlejší činností v tréninkové přípravě mladých kanoistů a kajakářů mimo jízdy na lodích.

Vše začalo hromadným startem benjamínků mK1 na 2km, ve kterém Venda Ondrová získala 3.místo a Filip Martoch dojel na pěkném 4.místě. V kat. C1 na 4km pak připojil stříbro v kategorii veteránů trenér Pavel Navrátil. Jirka Sedlák bohužel vyzkoušel teplotu vody v jezeře, převrhl se a do cíle nedojel. To ale k těžkým začátkům jízdy na kanoi patří a Jirka předvedl bojovného ducha a také jemu patří pochvala.

Odpoledne následoval běh okolo jezera, kterého se zúčastnili i naši nejmladší členové a kde jsme též bodovali. Celkově nejmladší účastnice „ Přespoláku “ Eliana Martochová, která oslaví za týden 2.narozeniny, získala zvláštní cenu za absolvování běhu na 500m. Na stejné trati získala Apolena Martochová bronz a úspěšnou premiéru KRK Slovan Hranice na kanoistických závodech završila Livie Martochová, když doběhla celkově první. Samozřejmě musíme poděkovat za předvedené výkony v běhu i Tomáši Balharovi ( trenérovi nejmladších závodníků našeho klubu ), Vendule Ondrové, Filipu Martochovi, Pavlu Navrátilovi ( ten byl zase nejstarším účastníkem na trati 7 km ), Tomáškovi Balharovi, Danielovi a Alexandrovi Berčákům, Jirkovi Sedlákovi a Kateřině Poláškové.

Všichni si závody velice užili a už se těší na další díl Velkomoravské ligy, která pokračuje 17.4.2016 závodem v Kojetíně.

• Copyright (c) 2016 WEB DESIGN - Autor: Mgr. Jan Martoch