Český pohár v rychlostní kanoistice

Dalším závodem ve dnech 13.-15.5.2016 tentokrát v Národním olympijském centru vodních sportů na kanále v Račicích pokračoval seriál závodů Českého poháru v rychlostní kanoistice. Díky účasti slovenských kanoistů, kanoistek, kajakářů a kajakářek byla konkurence ostřejší. O tom svědčil i časový harmonogram, začalo se závodit již v pátek a závodní program končil poslední jízdou v nedělních podvečerních hodinách. Již ve středu odcestovala k závodu i skupina kanoistů, kajakářů a kajakářek z Klubu rychlostní kanoistiky Slovan Hranice. Čtvrteční den byl věnován tréninku na umělém kanále. Závodníků z Hranic se nedařilo vůbec špatně i když tentokrát žádnou z medailí nezískali. V nabité mezinárodní konkurenci obsadila Vendula Ondrová v závodě kategorie MK1 bky A na 2 km 21. místo. Filip Martoch bojující více s nachlazením než s konkurenty obsadil v závodě kategorie K2 bci B+C na 2 km se svým parťákem Vránou z Chomutova 24. místo. Svoji závodní premiéru si odbyl Jiří Sedlák a v kategorii C1 žci na 1 km obsadil 8. místo ve finále 2. Vody Národního olympijského centra vodních sportů v Račicích, kde se bude konat již příští týden světový pohár v rychlostní kanoistice, si vyzkoušeli i benjamínci kategorie C. Pro tyto mladé závodníky jsou takovéto závody především o sbírání zkušeností do dalších let. Livie Martochová obsadila v kategorii K2 bky B+C na trati se svou parťačkou ze Sedlece Skrovnou 20. místo a kategorii MK1 bky C na trati 2 km i když závodila s konkurentkami o rok staršími krásné 19. místo. Ondřej Sedlák pak společně s Mikulášem Ondrou obsadili v kategorii K2 bci B+C na trati 1 km 37. místo. Onřej potom v kategorii MK1 bci C obsadil 45. a Mikuláš 48. místo. Pro všechny byl víkend velice náročný i vzhledem k počasí, ale všichni byli spokojeni a předvedenými výkony včetně trenéra Pavla Navrátila a už se těší na další tréninky aby se mohli zlepšovat a v příštích závodech porazit více soupeřů.

• Copyright (c) 2016 WEB DESIGN - Autor: Mgr. Jan Martoch